Tégláról téglára: így bútorozott össze Magyar Péter pártja Manfred Weberékkel

Úgy tűnik, a Tisza Párt a migráció, az LMBTQ-jogok és Ukrajna kérdésében is egyértelműen a néppárti álláspontot képviseli.

Különös történet: a most 40 éves Dávid Dóra nagyon szereti Magyarországot, de az elmúlt 13 évben állítása szerint bármennyire is szeretett volna, nem sikerült hazajönnie dolgozni. Referenciái alapján ez nehezen hihető. Ő lehet a Magyar Péter által emlegetett Soros-ügynök, aki a pártelnök szerint nem tud magyarul?
Magyar Péter 2024 tavaszán meglepő igazolást jelentett be, egy addig Magyarországon teljesen ismeretlen szereplőt, a 16 éves kora óta Angliában élő Dávid Dórát, a Facebook anyacége, a Meta egyik jogászát szerződtette EP-képviselőjelöltnek. A frissen politikussá avanzsált hölgy közvetlenül Magyar Péter mögött a második helyet kapta a Tisza Párt listáján, így 6 társával együtt EP-képviselő lett belőle.
De ki Dávid Dóra, aki azóta a Manfred Weber vezette Európai Néppárt frakciójában dolgozik? Megkíséreljük bemutatni az egykori Facebook-jogászt!
Dávid Dóra 1985 március 14-én Pécsen született. 16 éves korában került Angliába, miután idegsebész édesapja egy főorvosi állást kapott a szigetországban. A későbbi EP-képviselő ott is érettségizett, és elmondása szerint értékes tapasztalat volt, hogy a helyi középiskolai osztályában harminc diákból hat volt fehér, és ez a multikulti, többnyelvű közeg „nagyon érdekes” volt. Szerinte azt tanulta meg ebből, hogy mindenki értékes és gazdagítja a közösséget.
Arra a kérdésre, hogy hogyan lehetne elérni Magyarországon is, hogy egy multikulturális környezetben hatékonyan tudjanak az emberek együtt dolgozni, azt mondta,
„A hozzáálláson kell változtatni. Tehát, hogy ne rekesszünk ki senkit, fogadjunk be mindenkit! Reprezentatív demokráciában élünk, a reprezentatív szóban benne van, hogy mindenkinek az érdekeit próbáljuk meg bevonni a párbeszédbe,
és az alapján kialakítani egy olyan közös álláspontot, amivel bár kompromisszumok árán nyilván, de azt az álláspontot tudjuk elérni, ami a legjobb mindenkinek az adott érdekek képviseletében.”
A Tisza Párt bemutatkozó podcastjében azt is elmondta, hogy személyes tapasztalatai alapján javítani kell Magyarország külföldi megítélését.
Az a tapasztalata, hogy a külföldi embereknek nem az értékeink jutnak eszébe. Ezért ő mindig elmondja az embereknek, hogy a Rubik-kocka és a golyóstoll magyar találmány.
Jogi tanulmányait a londoni King’s College-ban és a Cambridge-i Egyetemen végezte, egy évet pedig Németországban, a Heidelbergi Egyetemen töltött az Erasmus-program keretében. Bemutatkozó videójában felidézte, hogy mikor családjával kiköltöztek, nehezen hagyta itt az országot és évente kétszer mindig hazajön, hiszen a Balatonon szeret nyaralni és Pécsett karácsonyozni.
Elmondta azt is, hogy az Orbán-kormány által indított Gyere haza fiatal! program keretében megpróbálkozott magyarországi álláskereséssel, de nem talált a tapasztalatainak megfelelő munkahelyet, ami némileg meglepő, hiszen kiváló iskolákkal és komoly referenciákkal rendelkezik.
Dávid Dóra legkorábban 2012-ben vehetett részt az akkor induló programban, ám önéletrajza szerint ekkor már évek óta diplomás jogász volt, túl volt két gyakornoki időszakon, amelyeket a Réti, Antall & Madl Landwell Ügyvédi Irodánál és az Európai Bizottság jogi szolgálatánál töltött, és nehéz elképzelni, hogy egy King’s College-ben szerzett, valamint egy Cambridge-i diplomával a zsebében egyetlen cég sem alkalmazta volna Magyarországon.
Dávid így aztán maradt Angliában, és a londoni és washingtoni székhellyel is rendelkező Freshfields Bruckhaus Deringer LLP Ügyvédi Irodánál helyezkedett el ügyvédjelöltként, először a londoni tőzsdén, majd Washingtonban dolgozott.
Ezt követően a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítvány (Open Society Foundation) által is támogatott Save the Children nevű civil gyermekvédő szervezetnél volt először önkéntes, majd jogtanácsos.
Dolgozott még többek közt a Magyar ENSZ Képviseleten, a brit celebszakács, Jamie Oliver cégénél, a StubHub-nál, míg végül Mark Zuckerberg cégénél a Meta-nál (azaz a Facebooknál) kötött ki 2020 szeptemberében.
Ezek szerint a most 40 éves Dávid Dóra nagyon szereti Magyarországot, de az elmúlt 13 évben bármennyire is szeretett volna, nem sikerült hazajönnie dolgozni
(az Allen & Overy-nél végzett egy hónapig tartó önkéntes munkát leszámítva).
Életrajza szerint kiemelkedő nyelvtudással rendelkezik; anyanyelvi szintű angol, felsőfokú német és társalgási szintű spanyol nyelven kommunikál. Nos, ilyen referenciákkal és kvalitásokkal azért talán Magyarországon is lehet munkát találni – és Dávid Dóra végül talált is, hiszen jelentkezett a Tisza Párt pályázatára, amelyen EP-képviselőket kerestek. Más kérdés, hogy azóta nagyrészt Brüsszelben és Strasbourgban tölti az idejét.
Ezt is ajánljuk a témában
Úgy tűnik, a Tisza Párt a migráció, az LMBTQ-jogok és Ukrajna kérdésében is egyértelműen a néppárti álláspontot képviseli.
Emlékezetes, tavaly nyáron kiszivárgott egy – vélhetően az EP-választás előtt készült – felvétel, amelyen Magyar Péter meglepő dolgokat mond a Tisza európai parlamenti jelöltjeiről. A politikus először „agyhalottakat” emleget, majd a kérdésre, hogy kikről beszél, azt válaszolja: „Mondjuk, az EP-jelöltjeim”. Ezt követően pedig hozzáteszi, „Hagyjál már! Leírom nekik délután, hogy senki nem nyilatkozik, no fucking way, senki, rajtam kívül. Mert itt 600 fajta sajtó van, meg minden”. A beszélgetésből ezután kiderül, hogy az egyik képviselőjelölt Magyar Péter tiltása ellenére mégis nyilatkozott.
„Leírom neki magyarul... Én értem, hogy Soros-ügynök, és nem tud magyarul [...] Mondom te tudsz magyarul? Tudsz olvasni? Akkor mi a büdös ***-at csináltál?”
– fogalmaz Magyar Péter. Az, hogy kire gondolt a pártelnök, azóta sem tisztázott, de számos olyan vélemény megjelent, miszerint ez a kifejezés az összes jelölt közül leginkább Dávid Dórára illik.
De akár így van, akár nem, az biztos, hogy az EP-képviselőt eddigi brüsszeli tevékenysége alapján is simán lehetne soros emberének nevezni, hiszen az európai Néppárt direkcióinak engedelmeskedve szinte minden kérdésben úgy szavazott, ahogy a magyar-amerikai spekuláns álláspontja diktálná. Dávid Dóra és tiszás képviselőtársai
megszavazták például, hogy többletforrásokat kell biztosítani az új menekültügyi és migrációs paktum végrehajtására.
Az előterjesztés, amelyet elfogadtak, úgy fogalmaz, „a Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alap keretében további finanszírozásra van szükség a Menekültügyi és Migrációs Paktum megfelelő és gyors végrehajtásának biztosítása érdekében; ezért úgy határoz, hogy 2025-re a költségvetési tervezethez képest 25 millió euróval megerősíti a Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alapot, tekintettel arra, hogy az pozitívan járult hozzá a menekültek azonnali támogatásához”.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt EP-képviselői igennel szavaztak a bevándorláspárti állásfoglalásra is.
Dávid Dóra szintén megszavazta az előterjesztést, amely kiemeli, hogy
elegendő uniós támogatást kell biztosítani a nők jogai, a szexuális és reproduktív egészség és az LMBTIQ+-jogok védelmének előmozdításához,
és tovább kell erősíteni a civil társadalmi szervezetek, az emberijog-védők és az újságírók e szempontokkal kapcsolatos munkáját, különösen azokban az országokban, ahol ezek a jogok veszélyben vannak”.
Ezt is ajánljuk a témában
A Magyar Péterék által is megszavazott állásfoglalás arra is felhívja a Bizottságot, hogy az európai adófizetők pénzéből finanszírozza a Soros-féle civileket és NGO-kat.
A csapat többi tagjaBódis Kriszta, aki a rezsicsökkentést ártalmasnak, a migrációt lehetőségnek tartja. Ruszin-Szendi Romulusz, a sértett ember, akit a volt kollégái is elítélnek. Nagy Ervin, az „újvárosi panelgyerek”, akinek csak akkor tetszik a rendszerváltás, ha ő csinálja. Kollár Kinga, aki szerint a magyarok agymosottak. Radnai Márk, az ujjtöréssel fenyegető jóbarát. Kulja András, aki párttársa nevét sem találta el. Kulcsár Krisztián, a bukott MOB-elnök. Rost Andrea operaénekes, aki nem is kell igazából. |
Nyitókép: Mandiner-szerkesztés